Kiedy pojawia się krwawienie po skończeniu opakowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, mam pytanie. Biorę tabletki, skończyłam 1 opakowanie tych tabletek, ale 1 tabletkę wzięłam dopiero w czwartym dniu okresu. Czy jeżeli kochałam się z moim facetem bez zabezpieczenia, to jest ryzyko, że mogę być w ciąży? Teraz skończyłam brać to 1 opakowanie, w środę wzięłam ostatnią tabletkę, to kiedy powinnam dostać krwawienia i kiedy wziąć tabletkę z drugiego opakowania?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli rozpoczęła Pani stosowanie tabletek w 2.-5. dniu okresu, to należało stosować dodatkowe zabezpieczenie (kondom) przez pierwszych 7 dni zażywania tabletek. Jeśli Pani tego nie uczyniła, to przed rozpoczęciem stosowania nowego opakowania powinna Pani wykluczyć istnienie ciąży. Jeśli Pani skończyła opakowanie w środę, to rozpoczęła Pani 7-dniową przerwę w czwartek. Także w czwartek, tylko tydzień później, powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie. W ciągu 7-dniowej przerwy powinno pojawić się krwawienie. Jeśli się nie pojawi, istnieje podejrzenie ciąży i należy ją wykluczyć. Antykoncepcja hormonalna jest szkodliwa dla płodu. Pozdrawiam!