Kiedy pojawia się okres w trakcie brania tabletek?

Witam! Chciałam zapytać o okres w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych. Jak się przyjmuje takie tabletki i w jaki sposób pojawia się okres? W jakich dniach?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Rynek farmaceutyczny obfity jest w wiele typów tabletek antykoncepcyjnych. Każde z nich w zasadzie mają inne działanie i nieco inaczej się je stosuje. Ponadto dobierane są przez ginekologa na podstawie wielu czynników, co umożliwia ich dopasowanie do konkretnej kobiety i jej potrzeb. Powinna Pani zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który dobierze dla Pani odpowiedni preparat.
Najczęściej stosowanymi preparatami są tabletki jednofazowe dwuskładnikowe. Najczęściej też stosowane są w systemie 21+7. Oznacza to, że przez 21 dni, o tej samej porze kobieta przyjmuje tabletkę, a następnie robi 7 dniową przerwę, w czasie której pojawia się krwawienie.