Kiedy pojawia się pierwszy okres po porodzie?

Witam. 11 tygodni temu urodziłam synka poprzez cesarskie cięcie. Miesiąc temu zaczęłam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych dla mam karmiacych. Jestem właśnie w przerwie miedzy jednym opakowaniem a drugim mija 6 dzien przerwy a ja nie dostałam okresu. Czy to normalne ? Kiedy pojawia sie pierwszy okres po porodzie ? Czy to normalne ze go wciąż nie dostałam pomimo brania tabletek ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zwykle jest to okres 2-3 miesięcy. W sytuacji gdy kobieta karmi może się on opóźnić.