Kiedy pojawiają się pierwsze objawy ciążowe?

Witam.

8 i 9 stycznia miałam dni płodne, tak wynika ze śluzu jaki miałam. W tym czasie kochałam się z mężem, na trzeci dzień bolało mnie podbrzusze.
Czy możliwe że zaszłam w ciążę? Od dwóch dni, czyli 14-15 styczeń znów odczuwam ból w podbrzuszu. Czy mogą to być pierwsze objawy ciąży?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam serdecznie!

Ból w podbrzuszu może być pierwszym objawem ciąży, proszę jednak pamiętać, że może on też być objawem zbliżającej się miesiączki. Bólu związanego z ciążą spodziewalibyśmy się raczej dopiero po kilku tygodniach trwania ciąży- kiedy macica ulega przekrwieniu i rozciąganiu. Proszę cierpliwie czekać i w razie spóźniania się miesiączki przeprowadzić test ciążowy. Polecam artykuł o pierwszych objawach ciąży na naszym portalu:

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Pozdrawiam!