Kiedy pojawiają się pierwsze objawy ciąży?

Dzień dobry, biorę Diane 35 regularnie, jednak ostatnio kompletnie wyleciało mi z głowy kupno tabletek i w związku z tym zamiast po 7-dniowej przerwie wzięłam tabletkę dopiero po 9 dniach. Powinnam wziąć ją w niedzielę o 23, wzięłam ją we wtorek rano, więc minęły 24 godziny. W niedzielę wieczorem również kochałam się ze swoim chłopakiem, miałam jeszcze wtedy lekką miesiączkę i nie doszło do pełnego stosunku. We wtorek w nocy (po przyjęciu drugiej tabletki, o 23, którą właśnie wtedy miałam zażyć) nie wiem, czy to efekt stresów, czy coś złego zjadłam, zrobiło mi się bardzo niedobrze, czułam ból brzucha, jednak poszłam spać. Na następny dzień znowu mi było niedobrze. Nie doszło do wymiotów. Czy jest możliwość tak szybkiego zareagowania na objawy ciąży czy to raczej niemożliwe? Kiedy mogą się pojawić pierwsze oznaki ciąży? Czy mogę zajść w ciążę?

Witam!

Nie istnieje dająca 100% metoda antykoncepcji. Przy idealnym stosowaniu się do instrukcji zawartej na opakowaniu skuteczność doustnej antykoncepcji wynosi ok. 99,9%. W praktyce jednak bardzo często występują czynniki zakłócające, jak np. zapomniana tabletka, przesunięcia czasowe w przyjęciu tabletki, wymioty, biegunka, antybiotykoterapia itp. Biorąc pod uwagę powyższe przyczyny, skuteczność spada do ok. 92%.

Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, powiększają się piersi, czasami dyskomfort w podbrzuszu. Pojawiają się także nudności i wymioty, ale nie jest możliwe, żeby wystąpiły one tak szybko jak u Pani, czyli po 24h.
Wynik testu jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki). Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%. Jeżeli ma Pani wątpliwości, należy powtórzyć test w terminie przewidywanej miesiączki, bądź po dwóch tygodniach.

Pozdrawiam serdecznie!