Kiedy pojawiają się pierwsze objawy zakażenia HIV?

Witam. Po ilu i jakie są objawy po zakażenia hiv bo nie chce iść do lekarza a strach jest

Lek. Katarzyna Szymczak

Najwcześniej po 6 tygodniach od potencjalnego zakażenia można wykonać test w kierunku zakażenia HIV. Objawy mogą być bardzo różne, najczęściej są grypopodobne, w późniejszym okresie to nawracające zakażenia, zwłaszcza grzybicze, zmiany skórne i wiele innych.
Pozdrawiam