Kiedy powinien zejść dziecku napletek?

Witam, chciałabym się zapytac o to czy sa szczepienia dla Dziecka ktore ma 14msc na bolerioze ? Teraz na ten okres kleszczowy. I jeszcze jedno pytanie do kiedy powinnien zejsc dziecku napletek ? I czy trzeba naciągać? Dziecko ma 14 msc.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma szczepien na boreliozę. Co do napletka do 2 rż. może być fizjologiczna stulejka, nie zaleca się odciągania napletka, jedynie zwykła codzienna higiena.