Kiedy powinienem powtórzyć badanie ciśnienia dna oka?

Witam! Pod koniec lipca bylem u okulisty na badaniu dna i ciśnienia oka. Ciśnienie było w normie, natomiast lewa tarcza oka była inna od prawej. Okulista zalecił mi zrobienie pola widzenia. Pole widzenia w oku prawym było prawidłowe, lecz w lewym pojawił się pojedynczy mroczek. Okulista kazał mi zgłosić się za pół roku w celu powtórzenia badania pola widzenia. Jeśli jednak jest to jaskra, to czy powinienem czekać aż tak długo? Czy przez ten czas pole widzenia nie zwęży mi się na tyle, że na leczenie może być już za późno? Serdecznie proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dziękujemy za zadanie pytania.

Proszę pamiętać, że każdy człowiek jest inny. To jak choruje również zależne jest od jego wewnętrznych cech i tego, jak o siebie dba. Jeżeli zatem lekarz okulista polecił Panu powtórzenie badania za pół roku, oznacza to, że Pański stan zdrowia najprawdopodobniej nie wymaga tego wcześniej. Jeżeli jednak ma Pan wątpliwości, proszę udać się do innego lekarza okulisty i poprosić o ponowną ocenę stanu Pańskiego zdrowia.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl