Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy powinienem zaobserwować poprawę, jak mogę przyspieszyć gojenie?

Witam! Jakiś czas temu wyszedł mi na twarzy (policzek) mały, bolący pryszcz, z czasem przemienił się on w wielki bolący wrzód, nie do wyciśnięcia. M*** sprawiła, że wyszedł na wierzch, ale został po nim naprawdę duży czerwony ślad, ze stanem zapalnym. Dermatolog przepisał mi antybiotyk N*** i żel D***, ale po 2 dniach stosowania nie widzę znacznej poprawy. Kiedy powinienem zaobserwować poprawę, jak mogę przyspieszyć gojenie?

ponad rok temu

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Łojotokowe zapalanie skóry to schorzenie dermatologiczne. Jego leczenie jest dosyć trudne. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o sposobach leczenia łojotokowego zapalenia skóry.

Witam serdecznie!
Po zastosowanym leczeniu poprawa powinna być widoczna po ok. pięciu dniach. Jeżeli nic się nie poprawi, konieczna będzie ponowna wizyta i modyfikacja leczenia.
Jednak jeżeli pojawi się gorączka lub znaczne nasilenie dolegliwości wskazana będzie wcześniejsza konsultacja.

Jeżeli chodzi o przyspieszenie procesu gojenia, to po pierwsze proszę nie drażnić występującej zmiany. Odradzam wyciskanie, rozdrapywanie, drażnienie mechaniczne. Prawidłowo dobrana dieta bogata w warzywa i owoce również jest wskazana. Konieczna jest systematyczna i odpowiednio dobrana pielęgnacja cery skłonnej do powstawania zmian trądzikowych.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy