KIEDY POWINNA NASTĄPIĆ PIERWSZA MIESIĄCZKA PO PORODZIE?

WITAM! MAM 29 LAT I JESTEM PO DWÓCH PORODACH CESARKACH. JAK SIĘGNĘ PAMIĘCIĄ, TO WYDAJE MI SIĘ, ŻE PRZY PIERWSZYM DZIECKU DOSTAŁAM MIESIĄCZKĘ PO CZTERECH MIESIĄCACH, A KARMIŁAM PIERSIĄ DO ÓSMEGO MIESIĄCA. DRUGIE DZIECKO MAM W WIEKU 6 MIESIĘCY I NIE KARMIĘ OD 02.10.2009 R. CZY POWINNAM SIĘ MARTWIĆ?

29 LAT ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam!

Najczęściej pierwsza miesiączka po porodzie pojawia się w ciągu 6-8 tygodni. Jednak jest to bardzo indywidualna cecha każdej kobiety. W czasie karmienia piersią pojawienie się miesiączki jest jeszcze bardziej nieprzewidywalne. U niektórych kobiet karmiących, miesiączka pojawia się już nawet po 12-14 tygodniach od porodu, podczas gdy u innych długo po zaprzestaniu karmienia. Myślę, że w Pani przypadku na razie nie ma powodów do obaw i należy cierpliwie poczekać. Jednak zawsze należy mieć na uwadze możliwość kolejnej ciąży lub nieprawidłowości hormonalnych.

Pozdrawiam!