Kiedy powinna wystąpić miesiączka po odklejeniu ostatniego plastra?

Witam. Mam pytanie. Używałam plastrów antykoncepcyjnych. Ginekolog mi powiedział, że gdy zaprzestanę ich używać, to może mi się spóźnić miesiączka. O to chciałam spytać - czy może mi się spóźniać już 3 tygodnie? Nic nie zapowiada, abym ją dostała. Miałam minimalne krwawienie w jeden dzień i na tym się skończyło. Martwi mnie to. Dodam też, iż stosujemy z moim partnerem stosunek przerywany, lecz wątpię, aby to była ciąża. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przez cały czas (3 tygodnie) miałą Pani naklejony plaster, to miesiączka może być zablokowana. Po odklejeniu ostatniego plastra powinna wystąpić w ciągu 2-4 dni.