Kiedy powinnam współżyć, żeby zajść w ciążę?

Witam!
W październiku miałam okres 27., w listopadzie 28., natomiast w grudniu również 28., mój okres trwa przeciętnie 6-7 dni. Chciałabym się dowiedzieć, kiedy u mnie występują dni płodne? W jakich dniach w styczniu powinnam się starać o dziecko?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W przypadku cykli regularnych trwających 28 dni można mówić o okresie płodności przypadającym od 8 do 21 dnia cyklu. Sama owulacja powinna przypadać na ok. 14 dzień cyklu.
Wobec tego największe szanse na zapłodnienie występują między 4 a 18 stycznia.
W aptekach dostępne są testy owulacyjne, które pozwalają dosyć dokładnie ocenić dzień owulacji.

Redakcja abcZdrowie.pl