Kiedy powinnam wykonać drugi test ciążowy?

Od dwóch lat staramy się z mężem o dziecko, badania spermy wyszły dobrze. Jesteśmy umówieni na spotkanie w klinice płodności, gdzie ja będę poddana testom i ewentualnie IVF.
Okres powinnam dostać 7 dni temu, domowy test ciążowy wyszedł negatywnie (robiony 5 dni po tym, jak powinien wystąpić okres). Mam bóle w podbrzuszu, tak jakby okres się zbliżał (od 7 dni), ale dalej nic. Oprócz tego żadnych innych objawów. Czy możliwe jest, że to ciąża? Rozumiem, że powinnam powtórzyć test i pójść do lekarza, natomiast nie wiem, ile mam czekać, aby ten drugi test zrobić.

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,
wynik testu ciążowego jest wiarygodny, jeżeli test został wykonany w dniu spodziewanej miesiączki. W przypadku wątpliwości należy go powtórzyć po około tygodniu.
Gdyby kolejny test dał wynik negatywny, a miesiączka się nie pojawiła, konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam