Kiedy powinnam wykonać test, żeby mieć pewność ciąży?

Witam serdecznie:)
Mam pytanie odnośnie do tego, czy mogę być w ciąży. Otóż wydawało mi się, że na 100% będę mamusią, miesiączka się spóźniała prawie tydzień i w ogóle miałam takie objawy. Dla sprawdzenia miałam wykonać test, jednak tego samego dnia dostałam okres.
Mówię okres, bo mimo tego że jest trochę bardziej skąpy, to jednak jest to żywa krew i trwa już 2,5 dnia. Chciałabym się dowiedzieć, jak duże jest prawdopodobieństwo, że jednak jestem w ciąży i czy jeżeli wykonam test po skończonej miesiączce, to czy wyjdzie on pozytywny, jeżeli jest ciąża, czy muszę czekać do następnej?
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję:)
Pozdrawiam:)

Lek. Karolina Dębska

Witam!

W rozumieniu lekarza ginekologa pojęcia „okres” i „miesiączka” znaczą to samo. Wystąpienie miesiączki znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo bycia w ciąży, zwłaszcza jeśli nie różni się ona czasem i obfitością od miesiączek jakie Pani zwykle miewa. Test ciążowy może Pani powtórzyć w dowolnej chwili.
Pozdrawiam