Kiedy powinnam zaaplikować krążek antykoncepcyjny?

Witam serdecznie. Mój problem jest nastepujacy..jestem przy koncowce 2 opakowania tabletek antykoncepcyjnych Vixpo. Przy 12 zaczelo sie krwawienie... tzn plamienia. Bylam u lekarza ginekologa ktory zbadal mnie i stwoerdzil ze jest ok ale zmienilismy metodę antykoncepcyjna na krazek antykoncepcyjny. Pani Doktor kazala mi wziąść do konca opakowanje tabletek po czym przy 1 dniu krwawienia zaaplikowac sobie krazek antykoncepcyjny. Moje pytanie brzmi.. kiedy powinnam go zaaplikowac skoro ja wciaz krwawie.. od jutra zaczynam 1 tabletke z 4 Placebo z opakowania Vixpo.

Lek. Paweł Szadkowski

W czasie brania tabletek placebo powinien pojawić się "typowy" okres zamiast plamienia. Jeśli tak nie będzie, proszę założyć krążek dzień po ostatniej tabletce placebo (tak, jakby Pani zaczynała nowe opakowanie tabletek).