Kiedy powinnam zbadać się w kierunku ewentualnej ciąży?

Witam! Mam pytanie ginekologiczne odnośnie do prawdopodobieństwa ciąży w mojej sytuacji i informacji, kiedy można wykonać test domowy o odczynniku 10 hg i test z krwi. Mianowicie odbyłam stosunek przerywany z mężem z 13 na 14 lutego - z poniedziałku na wtorek. Był to 4 dzień miesiączki przy cyklach 27-29 dniowych. Zaniepokoił mnie fakt, iż po stosunku śluz był przejrzysty, ciągliwy. Jednak wykonałam test owulacyjny i nie wykazał owulacji, jakoby miała nastąpić. Dzisiaj jest 23 luty, czyli 10 dzień po feralnym stosunku. Śluzu dużo, bardzo ciągliwy przejrzysty, w dniu dzisiejszym od wczoraj ból brzucha, ale owulacji brak - test owulacyjny nie wskazuje.

Jestem już mamą, a nie planuję więcej dzieci. Wykazałam się nierozwagą i troszkę się boję. Proszę o odpowiedź, chciałabym potwierdzenia, iż przy stosunku przerywanym w 4 dniu cyklu prawdopodobieństwo jest znikome, ale to różnie może być, prawda? Czy jeśli 28 lutego, 14 dni po stosunku wykonam test domowy, to wynik będzie miarodajny, czy jeśli 14 dni po stosunku test z krwi wyjdzie negatywnie, to czy nie będę miała się czego bać? Kiedy szybciutko można wykonać test ciążowy w mojej sytuacji? Owulacja po stosunku dostępnymi środkami domowymi była niewykryta. Chyba, że w 1 dniu cyklu lub w 2, ale to raczej nieprawdopodobne. Pięknie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :)

Witam serdecznie!

Prawdopodobieństwo ciąży w tak wczesnym okresie cyklu jest znikome, tym bardziej że testy na owulację wyszły ujemne, a stosunek był przerywany - tak więc obecne były 3 czynniki przeciwne zapłodnieniu.

Test ciążowy może być dodatni po 2-3 tygodniach od zapłodnienia, jednak warto wykonać go wówczas z pierwszej porannej porcji moczu, gdyż wówczas stężenie hormonów byłoby najwyższe. Test należy powtórzyć ponownie w okresie spodziewanej miesiączki. Testy z krwi wychodzą dodatnio nieco wcześniej. Zawsze można również udać się do ginekologa i skonsultować problem.

Podsumowując - szanse na zapłodnienie są raczej małe, ale tak jak Pani sama napisała minimalne ryzyko istnieje. Proszę zastanowić się nad inną metodą antykoncepcji.

Pozdrawiam