Kiedy powinnam zrobić następną kolonoskopię?

2 lata temu miałam robioną kolonoskopię i podczas badania usunięto mi polipa ok 1cm (hist-pat wyszła dobrze). Kiedy powinnam zrobić następną kolonoskopię? Dodam, że mam zespół jelita drażliwego, często mam bóle brzucha, skurcze jelit, kolki i nie chciałabym "przegapić" objawów nowotworu jelita, a pewnie jestem na niego narażona?

Lek. Tomasz Budlewski

Postępowanie zależy od historii medycznej pacjenta i wywiadu występowania nowotworów w rodzinie. Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.