Kiedy powinno pojawić się bicie serca u płodu?

Witam, jestem w ciąży wg usg 8 tc, wg okresu 7tc wielkość pęchężyka ciążowego 30 mm, widoczne ciałko żółte i zarodek o wielkości 4 mm bez uwidocznionego tętna. Tydzień temu betaHCG 45 tys. Czy jest mozliwosc ze tętno jeszcze sie pojawi?nadmienie ze w 6 tc wg usg był widoczny tylko pęcherzyk bez ciałka żółtego i zarodka. Czyli ciąża sie rozwija tylko czy jest szansa ze prawidłowo? Czy moze być np młodsza niż by na to wskazywało usg czy miesiączka i dlatego nie słychać jeszcze serduszka? Dziekuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, czynność serca płodu powinna być widoczna od 6 t.c. Jeśli czynność serca nie została uwidoczniona oznacza to, że ciąża jest młodsza lub nie rozwija się prawidłowo. Proszę wykonać kolejne badanie USG, a jeśli czynność serca płodu nie będzie widoczna możliwe jest jeszcze 2-krotne wykonanie badania USG co 2 dni , aby zaobserwować rozwój płodu. Pozdrawiam.