Kobieta , 30 lat

Witam serdecznie.
Mam 30 lat, w zeszłym roku poroniłam w 8 tygodniu. Obecnie jestem w ciąży, ostatnią miesiączkę miałam 7 listopada. Po zrobieniu testu poszłam od razu do lekarza, który przepisał mi p**** i k*****. Pierwsze usg pokazało pęcherzyk ciążowy, kolejne pokazało pęcherzyk żółtkowy (21 grudnia) na kolejnej wizycie lekarz stwierdził, że jest większy niż poprzednio, ale powiedział, że już powinno być widać coś więcej. Szukał serduszka. Zrobił mi usg brzuszne i wewnątrz pochwowe na 2 różnych aparatach. Powiedział, że na około pęcherzyka ciążowego powinny się znajdować kolejne pęcherzyki, że najprawdopodobniej sytuacja z poronieniem się powtarza. Objawy ciążowe mam cały czas jest mi niedobrze, kręci mi się w głowie i nieustannie chce mi się spać. Piersi są bardzo wrażliwe na dotyk i są dużo większe niż normalnie.
Proszę mi powiedzieć, bo nie wiem już co ma myśleć, czy jest jakaś szansa, że usłyszę serduszko i co to za pęcherzyki, których nie ma? Na kolejną wizytę idę 3 stycznia.
Proszę o szybką odpowiedź, bo już odchodzę od zmysłów.
 

 

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry!

Na tym etapie ciąży powinno być już widoczne bicie serduszka, chyba że ciąża jest młodsza lub niestety nie rośnie prawidłowo.
Proszę kontynuować leczenie. Jeśli w kolejnym badaniu USG nie będzie widać serduszka można zrobić jeszcze 2 krotnie badanie USG co 2 dni by stwierdzić czy płód się rozwija.
Objawy ciążowe mogą się utrzymywać nawet przy niepowodzeniu ciąży jeszcze przez kilka dni zanim hormony płciowe nie wrócą do poziomu sprzed ciąży.

Z poważaniem
 

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Ciąża – Dwie kreski na teście ciążowym potrafią uszczęśliwić niejedną kobietę, która stara się o dziecko. Jednak w pierwszych tygodniach ciąża może dać się we znaki: poranne mdłości, bóle głowy, wrażliwość na zapachy, zmienność nastrojów – to tylko niektóre z pierwszych objawów ciąży.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach