Kiedy powinny zacząć działać leki przepisane na piekący rumień?

Na lewej ręce wewnętrzna część przedramienia oraz łokieć + prawy palec i nadgarstek dostałem odczynu alergicznego. Ogromny swedzaco pieczacy rumień. Lekarz zalecił pabi-dexamethason 3x1 - 2dni, 2x1 - 3 dni, 1x1 - do końca opakowania + 1x1 - dexapolcort + 1x1 - okład z soli fizjologicznej + jeżeli się skończy dexapolcort to masc robiona hydrocerin 1.0 eucerin.. Wziolem dopiero 3 tabletki + 2x spray - brak poprawy, czekać na efekt czy udać się do innego lekarza. Kiedy powinny zacząć działać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę uzbroić się w cierpliwość. Efekt terapeutyczny powinien się pojawić.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zdecydowanie powinien Pan zaczekać na efekty zaleconej terapii. W przypadku dalszego braku poprawy konieczna będzie ponowna wizyta kontrolna.