Kiedy przejdzie opuchlizna po otruciu zęba?

Jakies 4 dni temu obudzilem sie w nocy z masakrycznym bolem zeba 6stki ktorego kiedys mialem kanalowe. na drugi dzien bylem u dentystki oczyscila mi kanaly i chyba otrula zeba bo powiedziala ze z takim dziaslem to znieczulenie nie zadziala i zebym z tym czyms chodzil jakis czas i przyszedl do niej 10 sierpnia, Mam opuchnieta twarz i nie moge jesć. Nawet buzi nie moge otworzyc. Kiedy przejdzie opuchlizna? Przyjmuje antybiotyk Clindamycin MIP 600mg. Dziekuje za pomoc! :)

Witam,

Ząb wymaga jak najszybszego ponownego leczenia kanałowego lub usunięcia. Antybiotyk powinien chwilowo pomóc, natomiast dolegliwości wrócą. Oprócz tego na pierwszej wizycie oprócz antybiotyku ropień (opuchlizna) powinien zostać nacięty żeby umożliwić odpływ ropy. Jeżeli przyjmuje Pan antybiotyk 4 dzień i dolegliwości nadal nie ustały proszę zgłosić się do dentysty w celu interwencji. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski