Kiedy przykleić pierwszy plaster?

Dziękuję bardzo za odpowiedź, ale jedno jeszcze mnie nurtuje. Wiem, że stosowanie plastrów trzeba zacząć wraz z wystąpieniem miesiączki. Tak też zrobiłam, chociaż dzień wcześniej zauważyłam delikatne różowe plamienia, było tego bardzo mało i przez resztę dnia się nie pojawiało, nie potraktowałam tego jako okresu. Czy dobrze zrobiłam? Bo w 6. dniu stosowania plastrów współżyłam bez prezerwatywy, ale partner doszedł na zewnątrz. Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zrobiła Pani dobrze. Nie należy traktować żywego organizmu jak szwajcarskiego zegarka. Nawet, gdyby zaczęła Pani stosować plastry w trzecim czy czwartym dniu miesiączki, to do zapłodnienia nie powinno dojść. Rozpoczęcie antykoncepcji w pierwszym dniu daje pełną gwarancję, że nie dojdzie do owulacji w danym cyklu.

Pozdrawiam serdecznie!