Kiedy przypadają dni płodne?

Moja dziewczyna ma normalnie okres zawsze około 9 dnia miesiąca, ostatnio spóźnił się, dostała go 17, dziś (25 listopada) współżyliśmy. Zastanawia mnie jak w tym przypadku przypadają dni płodne, czy liczyć od 9 czy od 17. Już mam mętlik w głowie i wszystko mi się miesza. Dodam, że byliśmy zabezpieczeni, tylko prezerwatywa się trochę zsunęła i wydaje mi się, że ejakulat mógł się dostać do pochwy (ale doszedłem dopiero będąc na zewnątrz).

Witam serdecznie!

Dni płodne liczymy od pierwszego dnia miesiączki, czyli w tym wypadku od 17 listopada, jednak proszę pamiętać, że w przypadku cykli nieregularnych obliczenia te są znacznie utrudnione i obarczone ryzykiem, z tego powodu zawsze warto pamiętać o zabezpieczeniu.
W czasie owulacji dochodzi również do dyskretnych zmian w organizmie kobiety - zmienia się temperatura ciała, zmienia się charakter śluzu, czasami mogą pojawić się bóle brzucha.

Pozdrawiam