Kiedy przytyłam?

Od zawsze byłam lżejsza od 2 moich koleżanek, ja ważyłam 45, one po 50. Ale to sie znieniło: teraz to ja ważę ponad 50, a one ważą mniej. Kiedy zaczęłam tyć? Jak to możliwe, że to ja teraz ważę więcej? Kiedy przegapiłam ten moment, że moja waga wzrosła? Teraz trudno jest mi pozbyć się tych zbędnych kilogramów... Proszę o radę. Mam 14 lat, 164 cm wzrostu, ważę ok. 53? Czy moja waga jest prawidłowa? Czy to, że przytyłam, jest związane z okresem dojrzewania? Czy później mój wygląd się zmieni?
14 LAT ponad rok temu

Witaj!

Tak, wzrost masy ciała jest najprawdopodobniej związany z dojrzewaniem. Twoje ciało po mału się zmienia, przygotowuje do bycia kobieta, powoli nabiera kobiecych kształtów. Jednak mogę Cię uspokoić - Twoja masa ciała jest idealna do Twojego wieku i wzrostu. Pamiętaj, by nie podejmować żadnych kroków związanych z odchudzaniem!

Namawiam Cię również do nie porównywania się z koleżankami. Stwierdzenie, że wszyscy się od siebie różnimy jest jak najbardziej prawdziwe. Każda z was ma inny wzrost, budowę ciała, jest na innym etapie dojrzewania.

Pozdrawiam serdecznie!

Ula Bieniek