Kiedy robić badania w ciąży?

Witam!
22 kwietnia pisałam Pani Doktor Ani o swoim przypadku, na który Pani odpisała mi, że jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę! No i stało się! Zrobiłam dwa testy w odstępie 5 dni i oba wyszły pozytywnie.
Zastanawiam się teraz, kiedy powinnam zgłosić się do ginekologa na usg, aby potwierdził ciążę? Od pierwszego okresu (licząc od pierwszego dnia krwawienia) minęło 5 tygodni i 1 dzień. Czy po takim czasie widać już maleństwo? Nie chciałabym się rozczarować i zobaczyć sam pęcherzyk płodowy. Do lekarza mam chęć się wybrać jutro lub 12-go w środę.
Proszę mi doradzić co mam zrobić? Czy lepiej zrobić usg dopochwowe, czy przez jamę brzuszną?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
22 kwietnia pisałam Pani Doktor Ani o swoim przypadku, na który Pani odpisała mi, że jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę! No i stało się! Zrobiłam dwa testy w odstępie 5 dni i oba wyszły pozytywnie.
Zastanawiam się teraz, kiedy powinnam zgłosić się do ginekologa na usg, aby potwierdził ciążę? Od pierwszego okresu (licząc od pierwszego dnia krwawienia) minęło 5 tygodni i 1 dzień. Czy po takim czasie widać już maleństwo? Nie chciałabym się rozczarować i zobaczyć sam pęcherzyk płodowy. Do lekarza mam chęć się wybrać jutro lub 12-go w środę.
Proszę mi doradzić co mam zrobić? Czy lepiej zrobić usg dopochwowe, czy przez jamę brzuszną?

Serdecznie gratuluję!
Zarodek jest zwykle możliwy do uwidocznienia w USG po 5-6 tygodniach od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Radzę więc, dla pewności, dać się do lekarza dopiero 12.05. W tym okresie ciąży wykonujemy standardowo USG przez pochwowo- daje to większe szanse na obejrzenie wszystkich poszukiwanych przez nas struktur.
Pozdrawiam serdecznie!