Kiedy robić przerwę pomiędzy tabletkami Artizia a Vixpo?

Witam, za 20 dni kończe opakowanie tabletek Artizia a zaczynam Vixpo. Czy mam robić tygodniową przerwę? W ulotce Vixpo pisze tak: "Można rozpocząć przyjmowanie leku V ixpo następnego dnia po zastosowaniu ostatniej aktywnej tabletki (zawierającej substancje czynne) poprzedniego środka antykoncepcyjnego, ale najpóźniej w dniu następującym po przerwie w przyjmowaniu tabletek poprzedniego środka antykoncepcyjnego" Dla mnie jest to masło maślane. Pozdrawiam

Kolejny generyk z Drospirenonem który w USA został już wyklęty za mocne zwiększanie zatorowości i zakrzepicy. Może Pani rozpocząć zaraz po ostatnim opakowaniu , lub normalni po 7 dniowej przerwie.