Kiedy rozpocząć branie kolejnego opakowania tabletek?

Witam. W połowie blistra tabletek antykoncepcyjnych odstawiłam je z powodu prawdopodobnej zakrzepicy. Diagnoza, jak się okazało, była błędna, a ja nadal chciałabym zażywać te tabletki. Wystąpiło już krwawienie (2dzień). Kiedy teraz powinnam rozpocząć kolejne opakowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Niektórzy producenci dopuszczają rozpoczęcie pierwszego opakowania pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu. W tej sytuacji niezbędne jest jednak stosowanie dodatkowego zabezpieczenia (prezerwatyw) przez pierwszy tydzień stosowania tabletek.