Kiedy rozpocząć branie tabletek w trakcie 7-dniowej przerwy?

Witam w niedziele wzięłam ostatnia tabletkę jestem w trakcie 7 dniowej przerwy kiedy powinnam zacząć opakowanie na 7 dzien czyli w niedziele czy 7 dni bez tabletek i na 8 czyli poniedziałek zacząć brać nowe opakowanie ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przerwa powinna trwać pełne 7 dni. Pierwszą tabletkę z nowego opakowania powinna Pani zażyć 8 dnia, tj. w poniedziałek.