Kiedy rozpocząć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam moje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych wzięłam w niedziele i moje opakowanie ma 28 tabletek więc wiadomo, że biorę je nie robiąc przerwy i w sobote biore ostatnia tabletke czy kolejne opakowanie też mam zacząć brać od niedzieli? I czy to normalne że dostałam miesiączke po pierwszym opakowaniu, bo moja Pani doktor mówiła, że moge nie dostać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Należy postępować standardowo tj 28 tabletek - jedna na dzień, potem siedem pełnych dni przerwy i w ósmym dniu przyjmuje Pani pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Okres a właściwiej mówiąc krwawienie wynikające z odstawienia może być skąpe lub może nawet się nie pojawić w pierwszych 2-3 cyklach.