Kiedy rozpocząć ponowne starania o dziecko?

Poroniłam 20.10.2010 byłam w 6 tyg. ciąży, miałam zabieg wyłyżeczkowania- niestety po zabiegu krwawiłam prawie 4 tyg. ale być może pojawiła się miesiączka, choć nawet lekarz nie ma pewności. Miałam robione badanie USG i okazało się, że mam torbiel na lewym jajniku 3,4cm. Teraz znowu krwawię, ale teraz raczej na 100% w/g lekarza to jest okres.
Mam już jedno dziecko więc prawdopodobnie ze mną jest ok, a nie które czynniki zewnętrzne przyczyniły się do poronienia. Lekarz mówi mi żebym poczekała do 6m-cy ale wiele opinii kobiet, których czytam pisze, że zachodzą ponownie w ciążę po miesiącu od poronienia i wszystko jest dobrze z dzidziusiem. Chciałam się dowiedzieć, kiedy mogę zacząć się ponownie starać, czuję się dobrze i bardzo chcę teraz już próbować.
Bardzo proszę o odpowiedź:) Z góry dziękuję

Witam serdecznie,

Powinna Pani zastosować się do zaleceń ginekologa i odczekać około 6 miesięcy. Jest to czas potrzebny na zregenerowania sił fizycznych i psychicznych.

Pozdrawiam