Kiedy rozpocząć starania o dziecko?

Witam! Wraz z mężem planujemy dziecko..przez kilka lat brałam tabletki antykoncepcyjne. 20.10.2013 wzięłam ostatnią tabletkę z blistra. aktualnie w czasie miesiączki. ( dostałam ją 23.10)kiedy mogę zacząć starania o dziecko? odrazu w tym samym mc, czy odczekać? prosze o fachową poradę! pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim proszę pamiętać, że pełna płodność po odstawieniu tabletek powraca od razu. Teoretycznie może Pani zatem rozpocząć starania o dziecko od razu. Niektórzy ginekolodzy zalecają jednak, by odczekać 3 prawidłowe cykle. O szczegółach proszę porozmawiać z ginekologiem prowadzącym.