Kiedy rozpocząć terapię lęku?

Czy rozpoczęcie terapii lęku społecznego w wieku 27 lat może jeszcze przynieść efekty, czy ten lęk jest już zbyt zakorzeniony? Dopiero teraz mogę rozpocząć terapię, bo dopiero teraz mmoe na nią stać...

Szanowna Pani, oczywiście może Pani poddać się terapii psychologicznej, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z psychologiem w Pani okolicy. Pozdrawiam

Dobry wieczór, nasz mózg przez całe życie jest zdolny do neurogenezy - powstawania nowych komórek, rozwoju, zmiany dotychczasowych połączeń, nawyków. W związku z tym nigdy nie jest za późno by rozpocząć pracę nad sobą i nad zmianą nawyków. Wiele osób trafia do gabinetu w dużo późniejszym momencie swojego życia. Liczy się przede wszystkim Pani gotowość do podjęcia terapii i chęć zmiany, to one są kluczowe w procesie terapeutycznym. Być może nawet kilka spotkań okaże się pomocnych, a efekty pojawią się po kilku wizytach.