kiedy skóra wróci do normy po zabiegu kwasmi?

Ostatnio mialam robiony peeling kwasem glikolowym 30%. Na drugi dzien skora byla zaczerwieniona a pod koniec dnia zaczely mi puchnac oczy. W trzecim dniu byly bardzo spuchniete w kolejnych dniach opuchlizna zaczela schodzic z oczu. Skora jest ok oczy juz tez ale sa bardzo wysuszone i bola w kacikach. Moje pytanie brzmi co sie stalo czy moglo mnie cos uczulic dodam ze jestem alergikiem na trawe brzoze olche i leszczyne? Jak teraz mam dbac o oczy by wrocily do swego stanu?

Niektórzy pacjenci reagują podobnie na pewne rodzaje peelingów. Proponowałabym zgłosić się do lekarza, który wykonał zabieg. Po ocenie skóry, spojówek oczu zaleci odpowiednie leczenie, być może potrzebne będą krople nawilżające a może z antybiotykiem. Warto następnym razem wykonać peeling z większym marginesem lub bardziej zabezpieczyć okolicę oczu,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Czy kwasy były wykonywane również na okolice powiek? To bardzo ważne. Bez tej wiedzy ciężko ocenić kiedy skóra wokół oczu wróci do normy. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który zabieg wykonywał.