Kiedy spodziewać się miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, około 3 tygodnie temu ostawiłam tabletki antykoncepcyjne. Do tej pory nie zauważyłam u siebie objawów dni płodnych, wystąpiły jedynie dość gęste, żółtawe upławy. Co mogą one oznaczać? I kiedy w związku z przerwaną kuracją hormonalną mogę spodziewać się miesiączki? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W pierwszym po odstawieniu tabletek cyklu owulacyjnym jajeczkowanie może wystąpić trochę później niż zwykle - nawet o 10-14 dni później. Co za tym idzie "prawdziwa miesiączka" (czyli drugie krwawienie po odstawieniu pigułek, w przeciwieństwie do krwawienia z odstawienia tuż po zakończeniu opakowania) może także się przesunąć w czasie o 10-14 dni. Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej organizm może "dochodzić do siebie" nawet kilka miesięcy.

Pozdrawiam!