Kiedy śruby po zespoleniu zostaną wyciągnięte?

31.01.2017mialam otwarta repozycje odlamkow kosci prawej goleni zespolone plytaLCP sruba kaniulowana 3sruby blokujace 5 sruby blokowane i drutami k 5 tyg gips teraz but i dalej boli i jest spuchnieta prosze mi powiedziec czy te sruby beda wyciagane i kiedy bede mogla chodzic dziekuje bardzo

W tej sprawie najlepiej bezpośrednio skonsultować się ze swoim ortopedą prowadzącym. To on po bezpośrednim badaniu, kontrolnych RTG zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Śruby zazwyczaj usuwa się po około 6 miesiącach od zespolenia, ale wszystko zależy od procesu gojenia się zespolenia.