Kiedy stosować witaminy u dziecka?

Witam. Corka ma 15 miesięcy . Waży ok 11kg. Aktualnie podaje jej zgodnie z ulotka 2 krople dziennie Wit D (Juwit d3). Teraz gdy zaczyna się okres letni mam zaprzestać podawania tej witaminki? Od kiedy zrobić przerwę w dawkowaniu i od jakiego miesiaca ponownie zaczac podawac?

Lek. Paweł Szadkowski

Suplementację witaminy D3 u dzieci od ukończenia 1 r.ż. i młodzieży do 18 r.ż. - zalecana dawka witaminy D wynosi od 600 do 1000 j.m./dobę, zależnie od masy ciała (małe dzieci bliżej 600j.m), od października do marca lub przez cały rok, jeżeli synteza skórna jest niewystarczająca (np. przy restrykcyjnym stosowaniu kremów z filtrami UVB i/lub ograniczonym czasie przebywania na słońcu).