Kiedy syn będzie nadawał się na psychoterapię?

U syna rok temu wystąpiła psychoza jest leczony neuroleptykami teraz dodatkowo antydepresentami żadne leki nie powodują poprawy jest w stanie depresji.Pytałam lekarza o psychoterapię.Stwierdził że syn nie nadaje się na psychoterapię do szpitala też się nie nadaje.Pytam dlaczego?Co robić i kiedy będzie nadawał się na psychoterapię.Jest zrezygnowany zamknięty w sobie dużo śpi ale jest normalny i potrafi słuchać.

Witam, proszę umówić się na konsultację z psychoterapeutą, psychologiem klinicznym, w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie, aby ustalić czy psychoterapia w przypadku Pani syna jest właściwym rozwiązaniem w tym momencie. Bez spotkania w gabinecie, rozmowy, diagnostyki, trudno jest odpowiedzieć na Pani pytanie. Pozdrawiam serdecznie