Kiedy szwy rozpuszczalne po usuwaniu zęba same znikną?

Witam. W środę miałam chirurgiczne usuwanie dolnej siódemki. Stomatolog założył szwy rozpuszczalne. Od wczoraj wyczuwam te nitki. Czy to normalne ? Czy one same znikną ? Drugie pytanie jest takie że 2 dzień mam duża opuchlizna . Czy mam się martwić czy zejdzie w najbliższych dniach?

Wskazana wizyta kontrolna w wyznaczonym terminie.Szwy przeważnie ulegają wchłonięciu w ciągu 14 dni.Opuchlizna powinna ustąpić w ciągu najbliższych dni.

Szwy resorbowalne mogą się rozpuszczać 10-14 dni. Tak, jeśli rzeczywiście były to szwy rozpuszczalne (najczęściej stosuje się nierozpuszczalne) to powinny się wchłonąć same. Opuchlizna po ekstrakcji zęba jest dość częstym objawem, więc trzeba odczekać kilka dni. Można stosować zimne okłady na policzek.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl