Kiedy tabletki antykoncepcyjne Vines zaczną działać?

Witam! Przyjmuję tabletki Vines i wczoraj wzięłam ostatnia tabletkę, dziś powinnam przyjąć pierwsza tabletke placebo jednakże, w wyniku zapalenia pęcherza, muszę brać antybiotyk przez 7 dni, a wiec przez trzy pierwsze tabletki z nowego blistra. Zakładam, że w tym czasie nie jestem zabezpieczona przed ciążą i stąd moje pytanie: kiedy tabletki antykoncepcyjne zaczną działać z powrotem?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze w tym przypadku nalezy udac się do ginekologa i ustalić postepowanie Ew przez cykl stosować dodatkowe niehormonalne metody antykoncepcji