Kiedy test?

Witam.
Chciałam się spytać, trzy tygodnie temu miałam zabieg wyłyżeczkowania, gdyż ciąża obumarła, w tym czasie kochaliśmy się z mężem dwa razy. Chciałabym się dowiedzieć, kiedy mogę wykonać test ciążowy i czy jest możliwość, że mogę być w ciąży?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Pierwsza owulacja pojawia się zwykle po 2-4 tygodniach od zakończenia krwawienia związanego z poronieniem (również, jeśli wykonane było łyżeczkowanie). Istnieje więc pewne prawdopodobieństwo, że współżyli Państwo w okresie płodnym. Test najlepiej wykonać ok. 3 tygodnie po ostatnim stosunku lub później. Zaleca się jednak odczekanie ze staraniami o dziecko co najmniej 2-3 cykli po poronieniu.
Pozdrawiam serdecznie!