Kiedy test ciążowy będzie wiarygodny?

Witam. Czy po miesiacu i trzech tygodniach wynik testu ciążowego będzie prawidlowy? Czy przebarwienia tj.linia na brzuchu,moga pojawic sie np od opalania w solarium,czy to napewno ciaza ? Dwa okresy byly noralnie,lecz zaniepokoilo mnie brazowe plamienie przed jak i po okresie,a testy negatywne.Prosze o odp.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Test ciążowy jest wiarygodny w dniu spodziewanej miesiączki lub po dwóch tygodniach od stosunku. W opisanym przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo niewielkie. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.