Kiedy test ciążowy nie jest wiarygodny?

Witam!
Mam takie pytanie, kiedy test ciążowy może być nie wiarygodny? Spóźnia mi się miesiączka już 2 tyg, zrobiłam 3 testy ciążowe i wszystkie były negatywne.
Czy w czasie ciąży stężenie hcg może być niewyczuwalne przez test ciążowy?
Dziękuję i pozdrawiam :)

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Płytkowe testy ciążowe są wiarygodne już od 7 dnia po stosunku, jednakże nie są one nieomylne. Radzę skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który rozwieje wszelkie wątpliwości, a wcześniej można jeszcze wykonać test ciążowy z krwi.

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl