Kiedy test HCG można uważać za wiarygodny?

Witam, mam pytanko: miesiączka spóźnia się już 2 tygodnie. Wykonałam dziś test HCG i wyszedł negatywny. Od stosunku minęło 28 dni. Czy powinnam powtórzyć test, czy jest raczej prawidłowy?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli test został wykonany prawidłowo, pojawiła się kreska kontrolna, to można uznać, że ciąża jest wykluczona. W takim okresie po stosunku poziom hormonu bHCG powinien już wzrosnąć na tyle wysoko, by być wykrywalnym przez domowe testy ciążowe. Oczywiście zawsze może się zdarzyć wadliwy test, ale prawdopodobieństwo tego jest bardzo niskie.

Pozdrawiam serdecznie!