Kiedy testy ciążowe z krwi wykrywają ciążę?

DLACZEGO TESTY CIAZOWE WYKRYWAJA CIAZE I BADANIE KRWI TEZ W 6 TYG. OD OSTATNIEJ MIESIACZKI STEZENIE HORMONU W KRWI BYLO 43.5 A NA USG DOMACICZYM LEKARZ NIE MOGL POTWIERDZIC CIAZY I ZA PARE DNI DOSZLO DO SAMOISTNEGO PORONIENIA. DODAM ZE TYDZ. OD OWULACJI CALY CZAS BYLY PLAMIENIA BRAZOWE. DOPIERO TERAZ PO ZMIANIE LEKARZA ZACZELAM BRAC KWAS FOLIOWY I JOD. CZY MOZE TO MIEC COS WSPOLNEGO Z NIE DOBOREM JAKIEGOS SKLADNIKA? 2 RAZ ZDARZYLO MI SIE TAK WCZESNE PORONIENIE I TAK SAMO WYGLADALO.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

nie do końca rozumiem Pani pytanie. Ciążę tym testem można wykryć 14 dni po zaplodnieniu. Po poronieniu ważne jest aby BHCG się obniżyło. Brak jest norm jak szybko ma się ten parametr obniżyć. Drugie poronienie nie wymaga diagnostyki natomiast trzecie juz tak. Proszę stosować się do zaleceń lekarza. Branie kwasu foliowego podczas starania się o dziecko jest bardzo ważne.

Pozdrawiam.