Kiedy to się skończy?

Witam, mam trądzik już około 7 lat - raz bywało lepiej, raz gorzej, w ostatnich 4 latach jest tylko gorzej ;/ Podejmowałam leczenie dermatologiczne już wiele razy - bezskutecznie. 3 miesiące temu postanowiłam rozpocząć walkę na nowo. Poszłam do dermatologa -  dostalam jeden lek i drugi - po pierwszym miesiącu stosowania była DUŻA poprawa. Miałam dalej stosować ten pierwszy plus robioną w aptece papkę. Po tym pierwszym miesiącu, po którym nastąpiła duża poprawa, zaczął się koszmar :( Na początku drugiego miesiąca systematycznie - codziennie - pojawiają mi się pryszcze! Nie ma dnia, żeby nie wyskoczyło coś wielkiego i nowego;/ To pogorszenie trwa już drugi miesiąc. Słyszałam, że podczas leczenie pojawia się wysyp pryszczy ze względu na samooczyszczanie się twarzy, ale z tego, co wiem, pogarsza się to po około 2 tygodniach stosowania leków i nie trwa tak długo (u mnie wysyp trwa już blisko 2 miesiące, jest tylko gorzej i końca tego nie widać). Czy to normalne? Na ostatniej wizycie dostałam nowe maści i zacznę teraz je stosować. Tylko ile jeszcze będzie trwał ten wysyp? Prawie nie wychodzę przez to z domu :(( Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam!

Oczywiście, walka z trądzikiem nie jest łatwa. Trudno jest to i Pani - bo po 7 latach ma Pani prawo być już zniechęcona brakiem poprawy, jak również dla lekarza - bo czasem trudno jest dobrać odpowiednie leczenie, które nie podrażniłoby wrażliwej skóry.
Jeśli środki, które Pani stosuje, nie są skuteczne, to proszę porozmawiać z Pani lekarzem dermatologiem i podzielić się wątpliwościami. Może warto rozważyć kurację antybiotykiem lub izotretynoiną? A może wystarczy zmienić trochę pielęgnację skóry (wprowadzić kosmetyki nawilżające, a nie tylko wysuszające papki).

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.