Kiedy udać się do okulisty z dzieckiem?

Witam. Jestem mamą prawie trzy miesięcznej córki. Moje pytanie brzmi kiedy udać się do okulisty z dzieckiem? Sama mam wadę nadwzroczność i astygmatyzm boje się , że córka mogła odziedziczyć to po mnie. Nie zauważyłam niczego strasznego u niej we wzroku ale chce być pewna , że ma zdrowe oczy. Kiedy najlepiej wykonać badania?

Witam.dziecko do 6 mcy życia może zezowac. Potem jeżeli nadal zezuje można badać .jeżeli nie zezuje można badać jAK ma roczek. Jeżeli da rade Pani stlumic niepokój a Pani wada jest do +3 dptr z astygmatyzmem do 3 dptr to jest to mała wada i córeczka raczej tego nie odziedziczy. Czyli badamy 6 mc jak zezuje. 12 mc jak nie zezuje lub 18 do 24 mc dla sportu. Pozdrawiam serdecznie