Kiedy ustąpi zbieranie się płynu surowiczego po operacji kurzego mostka?

Witam, mój 13 letni syn miał operację kurzego mostka na 2 dzień po operacji zaczął gorączkować powyżej 38 st. dostawał na zbicie gorączki i przeciwbólowe po trzech dniach lekarz stwierdził że synowi zrobił się krwiak po prawej stronie wzięli syna na usuniecie krwiaka , ale zaczęły zbierać mu się płyn surowiczy poprzez punkcie mu usowano płyn max 300 ml minęło ponad 2 tygodnie a ten płyn nadal się zbiera i co 2 dzień jeździmy do szpitala ponieważ miedzy szwami wylatuje kiedy to ustąpi ? Dziękuje

Witam. Proszę zdać się na leczących lekarzy w klinice - bo tam zapewne był syn operowany. Niewiele można zrobić na tym etapie i trzeba cierpliwie oczekiwać na efekty. Niestety taki wyciek może świadczyć o infekcji i dlatego trzeba kontrolować.