Kiedy w takim razie doszło do zapłodnienia?

Witam. Jak liczony jest wiek ciazy wg usg? Nie znam terminu ostatniej miesiączki gdyż przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne które odstawiłam. Wiem że ciaza liczona od ostatniej miesiączki trwa ciaza od 40 tyg a od zaplodnienia 38. Czy usg liczy wiek ciazy od zaplodnienia? Jeżeli podaje że jest to 20 tydzien ciazy to jest to 20 tydz od zaplodnienia? Czy usg dodaje 2 tyg i jest to 18 tydz dziecka? Wyliczany termin na usg to 16 czerwca 2018 czyli 40 tygodni zostaje licznych a nie 38. Jak to z tym jest? Kiedy w takim razie doszlo do zaplodnienia?

Lek. Tomasz Budlewski

Przy braku regularności miesiączek nie da się tego sprecyzować