Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy włosy przestaną wypadać?

Od ponad pół roku zaczeły mi strasznie wypdać włosy. Badanie krwi pokazało niedobór żelaza 36 ug/dl i lekką anemię (Hemoglobina 10.8 g/dl). Od 5 tugodniu zażywam Tabletki z żelazem, ale włosy jak wypadają tak wypadają a nawet i bardziej. Po jakim czasie hemoglobina powinna się unormować i włosy przestać wypadać ?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Leczenie kurzajek

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które pojawiają się na skórze. W jaki sposób można je leczyć? Na ten temat wypowiada się Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Dr Anna Brinken Dietetyk, Szczecin
68 poziom zaufania

Dzień dobry, wypadanie włosów może być spowodowane nietylko niedoborami żelaza, ale również innych pierwiastków (np. magnez, cynk) oraz witamin (np. wit. B12. kwas foliowy, wit. B5, biotyna). Dlatego najlepiej suplementować zestaw minerałów i witamin, a jeszcze lepiej najpierw zdiagnozować niedobory. Bardzo dobrą metodą jest analiza pierwiastkowa włosów. Wypadanie włosów może być powiązane z przewlekłym stresem, problemami z tarczycą, problemami z wchłanianiem składników odżywczych i stanem zapalnym w organizmie, obecnością metali ciężkich. Nasz organizm, to skomplikowana machina, w której wypadnięcie jednego trybiku pociąga za sobą zachwianie równowagi hormonalnej, kwasowo-zasadowej i wodno-mineralnej. Sprzyja namnażaniu się bakterii patogenów i grzybicy. Dołączają się do tego nietolerancje pokarmowe i objawy w różnych częściach naszego ciała. Remedium na to wszystko, to zdrowa dieta z dopasowaną suplementacją składników odżywczych, ruch, wystarczajaca ilość zdrowego snu i jak najmniej stresów.

http://zdrowadieta.szczecin.pl/analiza-pierwiastkowa-wlosow/

Dietetyk z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadzi Gabinet Dietetyczny SanusDiet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy