Kiedy włosy przestaną wypadać?

Od ponad pół roku zaczeły mi strasznie wypdać włosy. Badanie krwi pokazało niedobór żelaza 36 ug/dl i lekką anemię (Hemoglobina 10.8 g/dl). Od 5 tugodniu zażywam Tabletki z żelazem, ale włosy jak wypadają tak wypadają a nawet i bardziej. Po jakim czasie hemoglobina powinna się unormować i włosy przestać wypadać ?

Dzień dobry, wypadanie włosów może być spowodowane nietylko niedoborami żelaza, ale również innych pierwiastków (np. magnez, cynk) oraz witamin (np. wit. B12. kwas foliowy, wit. B5, biotyna). Dlatego najlepiej suplementować zestaw minerałów i witamin, a jeszcze lepiej najpierw zdiagnozować niedobory. Bardzo dobrą metodą jest analiza pierwiastkowa włosów. Wypadanie włosów może być powiązane z przewlekłym stresem, problemami z tarczycą, problemami z wchłanianiem składników odżywczych i stanem zapalnym w organizmie, obecnością metali ciężkich. Nasz organizm, to skomplikowana machina, w której wypadnięcie jednego trybiku pociąga za sobą zachwianie równowagi hormonalnej, kwasowo-zasadowej i wodno-mineralnej. Sprzyja namnażaniu się bakterii patogenów i grzybicy. Dołączają się do tego nietolerancje pokarmowe i objawy w różnych częściach naszego ciała. Remedium na to wszystko, to zdrowa dieta z dopasowaną suplementacją składników odżywczych, ruch, wystarczajaca ilość zdrowego snu i jak najmniej stresów.

http://zdrowadieta.szczecin.pl/analiza-pierwiastkowa-wlosow/