Kiedy wole się zmniejszą?

Mam wole tarczycowe po prawej stronie , objętość tarczycy wynosi 109 ml, pobierałam eutyrox obecnie odstawiłam, wyniki tarczycy w normie nie mam niedoczynnosci ani nadczynności. proponuja mi wycięcie tarczycy lub jod radjoaktywny. Mam 53 lata. Obecnie odczuwam duszenie w gardle. Nie wiem czy to nerowoe czy tarczyca mnie przydusza, bo usg mam zapis ze schodzi za mostek. Prosze o radę czy istnieje mozliwość powstrzymania powiększania sie wola, Leczyłam sie 10 lat eutyroksem i mój guzek jak zaczełam leczenia miał 25 mm a teraz z usg guzek zajmujący część srodkową i dolną płata lewego wym. 70x49x43mm , a największy guzek płata prawego w części srodkowej i grzbietowej o wym. 18x11mm. Wezły chłonne prawidłowe. Prosze o pomoc czy jest dla mnie jakaś szansa aby wole sie zmniejszyły albo powstrzymać ich powiekszanie.

Lek. Wojciech Zygmunt

Witam. Pani tarczyca obecnie jest takich rozmiarów, że nawet zatrzymanie jej wzrastania nie spowoduje ustąpienia objawów duszności, wynikających z jej ucisku na drogi oddechowe. Proponowane leczenie (operacyjne/radiojodem) jest jak najbardziej prawidłowe, dlatego powinna się pani skonsultować z lekarzem prowadzącym w celu zaplanowania tego leczenia. Pozdrawiam.